TA KONTAKT  

Kontakta oss

Meddelande / Medlemsansökan / Anmälan till Avisen


Välkommen att ta kontakt med oss.
Är du intresserad av att ansöka om medlemskap - fyll i formuläret till höger.

AIS Arkitekter i Sverige

Box 838
SE 101 36 Stockholm


Telefon / E-post

08-412 52 81  /   info@aisarkitekter.se


Information

Org nr 802412-1363
Plusgiro 24 28 37-3

Styrelse

Vald maj 2015

Ordförande
Robert Fekete
Krook och Tjäder
070-894 45 95
robert.fekete@aisarkitekter.se

Vice ordförande
Ann Lindegren Westerman
Albatross team Ann Westerman AB
08-767 18 55 
ann.lindegren@aisarkitekter.se

Kassör
Maria Grunditz
Grunditz Göransson arkitekter AB
0707-22 51 71
m.e.grunditz@gmail.com

Sekreterare

Hans Göransson
Grunditz Göransson arkitekter AB
0707-16 55 93
hans.goransson@aisarkitekter.se

Övriga ledamöter

Olle Rex
Rex+ Arkitektbyrå
Sturegatan 16
114 36 Stockholm
+46 8 660 7790
olle.rex@rexplus.se

Magnus Englund
GAJD arkitekter AB
031-711 17 30
magnus.englund@aisarkitekter.se

Sven Danielsson
Tegnérgatan 29
111 40 Stockholm
08-21 86 85






Valnämnd 

Vald vid extrastämman den 21 oktober

Åke Bejne
ake.bejne@tengbom.se  

Lars Östling
Tengbom
Box 1230
111 82 Stockholm
08-412 52 81
lars.ostling@tengbom.se

Tom Rosander
Kryssarvägen 6
183 58 Täby
08-732 52 52
tom.rosander@aisarkitekter.se


Invalsnämnd

Robert Fekete
Krook och Tjäder
070-894 45 95
robert.fekete@aisarkitekter.se

Maria Grunditz
Grunditz Göransson arkitekter AB
0707-22 51 71
m.e.grunditz@gmail.com

Pål Anders Stensson
Riksantikvarieämbetet
08-5191 8043
pal.stensson@raa.se


Etisk nämnd

Sven Danielsson
Tegnérgatan 29
111 40 Stockholm
08-21 86 85

Karl Bertil Thorin
Lilla Brogatan 7
lgh 1301
761 30 Norrtälje


Tävlingsnämnd


Ann Lindegren Westerman
Albatross team Ann Westerman AB
08-767 18 55
ann.w@albatross.se

Hans Blomqvist
Blomqvist & Lallerstedt arkitektkontor AB
08- 726 82 10
hans.blomqvist@aisarkitekter.se

Hans Göransson
Grunditz Göransson arkitekter AB
0707-16 55 93
hans.goransson@aisarkitekter.se



Arbetsgrupper

Hemsida
Magnus Englund
031-711 17 30
magnus.englund@gajdarkitekter.se

  • AIS Arkitekter i Sverige

    Box 838
    SE 101 36 Stockholm
  • Kontakta oss

    08 - 412 52 81
    info@aisarkitekter.se
  • Information

    Org nr 802412-1363
    Plusgiro 24 28 37-3